Згідно з недавнім дослідженням американського агентства MarketingCharts 77% любителів кіно вважають за краще дивитися фільми вдома (при цьому 38% респондентів повністю віддають перевагу онлайн-переглядам, а 39% – частково).
Вектор у бік пріоритезації онлайн переглядів ще 10 років тому чітко визначила Олена Яремчук, засновниця Міжнародного Інтернет Кінофестивалю “Star Independent“. У 2014 році, коли завдяки глобальним внутрішнім змінам Україна стала безперечним незалежним гравцем на світовому полі, потрібні були нові проекти, що демонструють включення України до глобального культурного та інформаційного контексту. І Олена Яремчук зі своєю командою провела перший Інтернет Кінофестиваль Star Independent, в якому учасники з усього світу представляли свої творчі роботи у 8 категоріях – від музичного кліпу до повнометражного фільму.
Аудиторія фестивалю також була і залишається міжнародною, тому що інтернет-користувач у будь-якій точці світу може дивитися конкурсний фільм, просто зареєструвавшись на майданчиках проекту в соціальних мережах. У журі фестивалю його Оргкомітету одразу вдалося залучити міжнародних авторитетів зі світу кіно. Конкурсним роботам ювілейного фестивалю будуть давати оцінку Вадим Перельман, американсько-канадський режисер, уродженець Києва, Крістіна Лаукін, Валентин Опалєв, Софія Манакова, Олександра Смілянська, Наталія Багмут, Марія Харакаш, Тетяна Логуш, Вікторія Гришко, Оксана Ошер, Роман Загороднюк та Юлія Файст, які мають вагомі здобутки у глобальному культурному просторі. Наприклад, Наталії Багмут завдяки своїй програмі “Співаємо українською”, яка виходить у Сакраменто, забезпечує поширення української пісні по всій Америці, а Тетяна Логуш вже 25 років, як президент літературного конкурсу “Коронація слова”, відкриває молоді українські таланти, чиї твори згодом стають кіносценаріями.
Хоча деякі члени журі залишаються незмінними, за 10 років журі щоразу очолював новий авторитет у світі кіно, який вважає незалежні фільми двигуном кіноіндустрії. Цього року у зірковому журі головує французький актор, каскадер і композитор Стівен Манас, відомий своєю роботою в американському серіалі “Тед Лассо”, що здобув світову популярність і посідав лідируючі позиції на платформі Apple TV+.
Але багато традицій “Star Independent” залишаються постійними. У тому числі офлайн заходи, що проводяться у рамках фестивалю у різних містах світу – від Києва до Барселоны. Втретє поспіль головним екраном Міжнародного Інтернет кінофестивалю Оргкомітет обрав Майамі, і вперше ми стаємо свідками історичної події — кінофестивалю в Америці, присвяченого українській культурі. Традиційно осередками української діаспори вважаються Чикаго та Нью-Йорк, проте зараз на три дні (з 20 по 22вересня) культурний центр українства переміщується до Майамі.
Тобто, кінофестиваль змінив не тільки місце, а, після початку великої відкритої російської агресії в Україні, й місію. Якщо у перші роки головним завданням фестивалюбуло представлення нових проектів та нових імен української та міжнародної аудиторії, то тепер основу фестивальної програми складають роботи українських кінематографістів, а його концептуальні заходи спрямованні на просування української культури в цілому серед широкої аудиторії і американських гостей фестивальних заходів – зокрема.
10-й “Star Independent” відкрив великий концерт українських виконавців, які мешкають у Майамі. Це – нова хвиля артистів, що поєднує молоді таланти з тими, хто давно емігрував, але невпинно продовжує боротьбу за збереження української ідентичності та культури. Їхня творчість – це маніфест спротиву знищенню російськими окупантами нашу спадщину на Батьківщині.
Про спротив знищенню – і перший показ фестивальної програми. Матеріалів Фільму “Буча” режисера Станіслава Тіунова, відомого також у шоубізі як фундатор дуже успішних музичних проектів Kazaky та The Hardkiss, став головною очікуваною прем’єрою українського кіно 2024 року.Американські гості фестивалю стали одними з перших глядачів картини.
Фестиваль “Star Independent” був и залишається дієвим інструментом для колоборації професіоналів. В музичному секторі він з’єднує молодих виконавців з режисерами відеокліпів. На кінолабораторіях обговорюються новіформати співпраці в сучасному кіно, взаємодія літератури й кінематографу. Яскравий приклад цих процесів – фільм Тараса Томенка “Будинок слова”, переможець 9-го кінофестивалю.
До ювілейного фестивалю приєдналася велика кількість партнерських організацій, які поділяють прагнення Оргкомітету щодо розвитку української культури на теренах Америки та світу. Особливе місце генеральний партнер проекту — Ярина Левицька та її громадське об’єднання “Юкрейніен спіріт Ярини Левицької” з Орландо, яке активно підтримує культурні проекти у США та Канаді. Команда Олени Яремчук, як засновниці, та Володимира Кошового, як директора фестивалю, висловлює глибоку вдячність Христині Лаукін, президенту організації Power of Goodness Foundation в Майамі, яка з початку війни організувала наймасштабніші заходи в Майамі на підтримку України. Оргкомітет окремо хочу відзначити участь організації”Флорида UA”, яка систематично проводить фестивалі на підтримку української культури, та організації “Світанок” на чолі з президентом Катериною Теслюк. Кожне з цих товариств робить свій внесок у збереження та розвитокукраїнської культури в США.
Завжди підтримує “Star Independent” компанія Vidby, яка за допомогою штучного інтелекту робить переклад нових кінопродуктів на 75 мов та діалектів Завдяки Олександру Коновалову та Денису Краснікову Vidby постійно знайомить учасників та гостей заходу з новими технологіями у світі кіно та інтелекту, займаючи лідируючі позиції в Голлівуді.
Оргкомітет сподівається, що в голлівудську «обойму» потраплять і переможці цьогорічного фестивалю, імена яких будуть оприлюднені на церемонії нагородження переможців та на підсумковій прес-конференції, які відбудуться 24 вересня в Києві за підтримки компанії “Планета”, президент якої Маргарита Сотнікова опікується молодими талантами в Україні та США. Міжнародна Юридична консалтингова Группа «Яремчук та партнери», яка спеціалізується на захисті інтеллектуальної власності і працює в Києві та Майамі являється генеральним партнером кінофестивалю з моменту створення і завжди дарує молодим талантам свій захист і юридичне обслуговування.
Немає сумніву, що ювілейний Міжнародний Інтернет Кінофестиваль “Star Independent” відкрив нові імена та подарує нові враження широкої глядацької аудиторії, інтерес якої до українських культурних продуктів величезний!
Переможці 10 Міжнародного Інтернет Кінофестивалю Star Independent
Номінація музичні кліпи:
- УКРАЇНА ОДНА
- Back In The Days Siuzanna
Кращий класичний музичний кліп
- Землі святиня Сестри Мальгівські
Кращий музичний кліп
- Mood Enhancer – Kostia Lucky, Jared Dylan, Erick Ison
Кращий музичний кліп - Cover of Breaking the Habit by Linkin Park -KSANA SERGIENKO/ Director Oleg Mamedov
Кращий музичний кліп
Номінація реклама
- Heybike Horizon
Кращий рекламний ролик
Номінація дитячі музичні кліпи
- Спи Собі Сама Кузьма Скрябін ( cover by MartA)
Кращий дитячий кліп
- Upside Down -Sofi Kiner
Кращий дитячий кліп
Номінація короткометражні фільми
- Envy – Director–Luka Radulovic
Кращий короткометражний фільм
- “А де Канни”-ФІНАЛ- Євген Меркулов, Поліна Корець
Кращий короткометражний фільм
- ОСТАННІЙ ЛИЦАР – Олександр Онуфрієв
Кращий короткометражний фільм
- Егоїстка- Вероніка Марченко
Кращий короткометражний фільм
Номінація мультфільми
- Українська вишиванка – учбова робота колектива студії Театраліум-ЮА
Кращий мультфільм
Номінація документальні фільми
- Ми були рекрутами – Любомир Левицький
Кращий документальний фільм
Номінація нетрадиційне мистецтво
- Джива – Анатолій Матвійчук
Кращий твір нетрадиційного мистецтва
- Маніфест сильних- Luminance
Кращий соціальний ролик
- Святкуванні Дня Незалежності України- UA Florida
Filmed & edited by @valeriia.sznk
Відзнака журі
- Роса фест- Олег Торгало
Кращий соціальний ролик
- #MiamiLovesUkrainePower Of Goodness FOUNDATION
Кращий соціальний ролик
Номінація художні фільми
- Смак свободи – Ganza Film/
Кращий режисер Олександр Березань
- Чорний Козак- Режисер: Владислав Чабанюк
Кращий художній фільм
Краща актриса Анна Сериренко за фільм Егоїстка
Кращий актор Василь Середенко за фільм «Чорний Козак».
Захід відбувся показом Фільму «Буча».
Глядачі змогли побачити фільм «Смак Свободи» дитячому зенітні режисер Олександр. Неймовірне дитяче свято і нагородження було в дитячому зенітні творчості Vocal Art Studio, де діти отримали призи, прийняли участь в благодійному аукціоні в підтримку українського дитячого фонду U4UA.org
Діти мали змогу переглянути фільм «Давай танцю», та поспілкувались з Режисером Олександром Березанем.
На закритті учасники мали змогу подивитись народний український фільм «Чорний Козак», церемонія нагородження традиційно пройшла з концертом українських співаків та музикантів Сергій Ковалевський, Сюзанна Інгладан,Татьяна Брянцева, Скрипаль Костя Віолін, Сестри Малгівські, Олександр Іванов, Таня Меламед.
Неймовірний благодійний захід в Партненстві з фондом “Pawer of Goodness”, президент Krystyna Laukien зібрав американську еліту, яка підтримала благодійні цілі фонду на будівництво центру реабілітації “Together”.
Генеральний спонсор Міжнародна Консалтингова Юридична Группа «Яремчук та партери». Партнери: компанія «Планета», Громадьке об’єднання “Ukraine Spiryt by Yaryna Levycka”, Intellectual leadership, Power of Goodness, Lotus Innovations, Vocal Art Studio Miami, Vlad Koshevoy Notary. Соціальні партнери: Світанок Майамі, ILYSA, Ua Floruda, Jci Ukraine, Revived soldiers Ukraine, Коронація слова. Спонсори: Thanks to Harrison, Boris Lipovetskaya Dentistry, Gourmaker, Tatyana Lipovetskaya Therapy, Dmytrii Sandler, Vid by, Atomy, Сила мысли, Центр увод, Iryna Sandler choreography, Rosa Pharm, Green wheels, Zhitsky Photo and Video Services, Pivniak Law, Майамі мейкап артист Диана Чери, Косметолог Арт Бьюти Майами Юлия, Мейкап артист Жаннет, Julia one Fater перманентный макіяж. Медіа Партнери: Етно ФМ програма Співаємо Українською, Алекс видеоографи, Kateryna foto, Еледжи медіа групп, Журнал Florida & Us, Хумані філмс, Радіо U S A, Журнал Femida, Rec visit, Олена Фокіна Фотограф.
Олена Яремчук
Катерина Манецька
Фото надані авторами